Cestovní pojištění

Cestovat do Tuniska bez cestovního pojištění je zbytečně velký hazard, proto také tento fakt často zmiňuji i v jednotlivých článcích. Proč je cestovní pojištění tak důležité? Jaké jsou jeho varianty, a kolik vás asi bude stát? Na tyto otázky si teď postupně odpovíme.

Uhrazení léčebných výloh především

Jde vlastně o náhradu za veřejné zdravotní pojištění, které nás chrání na území České republiky (a částečně i na území Evropské unie) před hrazením zdravotní péče. Tyto náklady jsou nezřídka kdy tak vysoké, že by si je většina z nás nemohla domluvit (a to tuplem platí pro zahraničí). České zdravotnictví je stále postaveno na základech solidarity, takže naši občané ani nejsou zvyklí se o tuto problematiku starat sami.

Jenže při cestě do Tuniska nás veřejná zdravotní pojišťovna nijak nekryje. Cestovní pojištění má většinou stanovené limity plnění, které stačí na uhrazení nutné péče v zahraničí. Ale to není vše, základním pilířem tohoto produktu jsou i asistenční služby, které pojišťovna poskytuje klientům na cestách. Po zavolání na asistenční linku vám pak poradí, kde vyhledat lékařskou pomoc, co dělat v případě nouze, jaké léky a kde zakoupit. Bez asistenční služby by se mohlo stát, že v neznámém prostředí a v krizové situaci ani lékařskou pomoc nezvládneme včas zajistit.

Pojištění odpovědnosti vždy, ostatní zvažte

K cestovnímu pojištění existuje celá řada připojištění. Jedním z nich, a to si sjednejte raději vždy, je pojištění odpovědnosti za způsobené škody. Díky němu se vyhnete nákladným odškodněním a finančním náhradám, které můžete splácet třeba také celý život.

Další připojištění pak volte s ohledem na svou povahu i náplň vaší cesty. Bojíte se zlodějů nebo jste roztržití? Připojištění zavazadel nebo ztráty dokladů je namístě. Sportujete a často se dostáváte do situací, kdy existuje zvýšené riziko zranění? Nezapomeňte si sjednat úrazové připojištění a pojištění rizikových sportů. Máte ohledně své dovolené jakékoliv pochybnosti? Raději sjednejte vše, o čem nemůžete s jistotou říct, že se vám to nebude hodit. Cestovní pojištění totiž není tak drahé, aby se riziko následků jeho nedostatečného sjednání vyplatilo podstupovat. Z dalších možností připojištění jmenujme například pojištění storno poplatků a nevyužité cesty.

Cena pojištění se většinou počítá na desítky korun na osobu a den, takže nic děsivého. Ušetřit můžete, pokud sjednáte pojištění online. Výhodné jsou i sazby pro skupiny nebo rodiny.

Comments are closed.