Djerba

Největší severoafrický ostrov je vlastně synonymem pro dovolenou v Tunisku. Není se co divit, protože nabízí vše, co si jen mohou turisté přát. Samozřejmostí jsou písečné pláže a čisté moře, hlavně severní pobřeží ostrova vyniká svou čistotou a příjemnou atmosférou. Djerba však není pouze „slunce a moře“, naopak. Toto místo má bohatou historii, která je spjata s nelehkým údělem židovského národa.

Synagoga La Ghriba

Nachází se ve vesničce Er Riad a je opravdu nádherná. Jde zároveň o veledůležité poutní místo, které vyhledává každoročně mnoho Židů z celého světa. Proč? Právě Djerba se stala důležitým útočištěm pro Židy, kteří byli opakovaně vyhnáni ze svých domovů, nejprve Babylóňany a později i Římany. Pouť se koná na židovský svátek Pesach, takže pokud chcete tuto nezapomenutelnou událost zažít, budete asi muset vyrazit na Djerbu mimo hlavní sezónu.

Bezproblémová doprava

Djerba je jako významné turistické centrum skvěle připravena. Turistická infrastruktura je dokonale rozvinutá, takže si stačí vybrat, ve kterém z letovisek a hotelů se ubytujete, jaké výlety podniknete a kterými zážitky si svou dovolenou naplníte. Djerba je také snadno přístupná a to díky mezinárodnímu letišti, které je nedaleko hlavního města ostrova a zároveň významného letoviska Houmt Souk.

A ačkoliv je tento ostrov velmi oblíbenou turistickou destinací, není na něm draho. Bezpečnost je také na vysoké úrovni, ale jako všude ani zde nepodceňujte dostatečné pojištění.

Comments are closed.