Sportování a připojištění

Právě tady musíte nejvíce zvažovat. Bude vám stačit pojištění běžných aktivit, které jsou součástí základního cestovního pojištění? Nebo budete provozovat rizikovější aktivity? Jaké sporty je vaše pojišťovna vůbec ochotna pojistit a spadá vámi vybraná aktivita do základního nebo dodatkového připojištění?

Co bývá bezplatně?

Nejčastěji všechno to, co přináší pouze běžná, spíše teoretická a ne příliš pravděpodobná rizika. Rekreační fotbal, plážový volejbal, plavání, potápění bez přístroje, tenis, golf a podobně. Pokud si nejste jistí, jestli vámi provozovaná aktivita kryta je, raději se zeptejte své pojišťovny. Při spontánním rozhodnutí v cizině vám určitě vyjde vstříc i asistenční služba. Seznam sportů je pak vypsán i v pojistných podmínkách.

Příplatkové balíčky

Většinou jich pojišťovny nabízejí více, tradičně dva. Do prvního spadají sporty a aktivity, které pojišťovna pokládá za poněkud rizikovější, což zvyšuje cenu pojištění. Obsah těchto balíčků se liší pojišťovnu od pojišťovny diametrální! Některé pojišťovny jsou konzervativnější a moc vám toho prostě nepovolí. Není ale problém najít i takovou, která vám dopřeje ochranu i při velmi náročných aktivitách, které můžeme zařadit mezi adrenalinové sporty a fyzicky velmi náročné aktivity. Podívejme se, jak jedna nejmenovaná pojišťovna, která patří mezi nejtolerantnější poskytovatele pojištění sportů, sporty do balíčků rozhodila:

a)      Rizikové sporty: rekreační lyžování a snowboarding (nezapomeňte si proto zjistit, jaké sporty jsou v jakém balíčku, i před zimní dovolenou v zahraničí), windsurfing, jachting, rychlobruslení, jízda na bobech, surfování, jízda na koni (mimo dostihy!), vysokohorská turistika do 5000m. n. m, pohyb po via ferrata, potápění až do 40 metrů hloubky, sjíždění řek

b)      Velmi rizikové sporty: horolezectví a speleologie, cyklokros a podobné sporty, rafting

Takhle bohatou nabídku ale nenajdete u každé pojišťovny. Pro mnoho klientů je právě podpora při jejich sportovním vyžití hlavním důvodem, proč dát přednost jiné pojišťovně, než na kterou se obracejí v ostatních případech.

Comments are closed.