Tozeur a Degache

V blízkém sousedství velkého solného jezera Chott El Djerid, největšího v celém Tunisku, se nachází městečko Tozeur a nedaleko něj městečko Degache se svými proslulými oázami. Těžko zde asi budete trávit celou dovolenou, ale protože sem mnohé cestovní kanceláře (pokud cestujete CK, zjistěte si, jak široké vám sjednává cestovní pojištění, případně si ho sami rozšiřte, kvůli těm pár stokorunám nemá cenu riskovat pozdější velké náklady) pořádají výlety a protože jsou tato místa zcela unikátní, je velká pravděpodobnost, že se sem podíváte. A že je o co stát!

Unikátní architektura

Tozeur vyniká hlavně svou architekturou, která je zcela unikátní. Vnější obložení domů, které je cihlové, tvoří prostorové vzory, které jsou nádherně viditelné a jsou opravdu dech beroucí. Cihly jsou totiž poskládány tak, že některé jsou vystouplejší než jiné, takže dochází k plastickému efektu, který je zvýrazňován sluncem, které noří nevystouplá místa do temného stínu.

Oázy zeleně

Nikde jinde v Tunisku neuvidíte tak krásnou (živou) přírodu. Zdejší oázy a pokročilé zavlažování dělají z tohoto kusu země téměř deštný prales, plný palem, banánovníků a dalších rostlin. Jestli chcete vidět něco mimořádného, zaplaťte jednomu z ochotných Tunisanů postávajících pod palmami bakšiš a on vám předvede, jak šplhají na palmy opravdoví profíci.

Comments are closed.